12 422 26 76, 601 549 856 bort@krakow.pttk.pl

KONKURS FOTOGRAFICZNY „WAKACYJNE WSPOMNIENIA”

Rozstrzygnięty został Konkurs Fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia” ogłoszony przez Komisję Kół.
Laureatami zostali:

I miejsce – Paweł Rabiega          – Koło nr 9 przy XLII LO

II miejsce – Alina Sikora              – Koło Grodzkie nr 36
                 – Agnieszka Bodzęta  – Koło Krzeszowiacy nr 52

III miejsce  – Daria Powierża      – Koło nr 4 przy SP w Szczytnikach
                   – Joanna Chrostek    – Koło Przewodników Miejskich nr 31
                   – Adam Pejko            – Koło Krzeszowiacy nr 52

Wszystkim uczestnikom Konkursu składamy gratulacje

Więcej informacji w zakładce Nasze Jednostki/Komisja Kół

RAJD NIEPODLEGŁOŚCI „MIĘDZY DWOMA KOPCAMI”

Oddział Krakowski PTTK wspólnie z Oddziałem Krakowskim Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował w dniu 5 października 2018 r. Rajd Niepodległości „Między Dwoma Kopcami”. Partnerem projektu był Urząd Miasta Krakowa a Honorowy Patronat nad Rajdem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK.

Przedsięwzięcie skierowane było do młodzieży szkolnej z Krakowa i okolic i miało na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski oraz przekazanie uczestnikom historii i teraźniejszości dwóch krakowskich Kopców – Kościuszki oraz Piłsudskiego – które głęboko zapadły w świadomość wielu pokoleń Polaków do dziś stanowiąc symbole polskości i Niepodległości.

Przekazanie w dostępny i interesujący sposób zagadnień historycznych mialo znaczący wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia a przejście szlakami Lasku Wolskiego to próba zaszczepienia wzorców aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez udział w imprezach turystycznych. Praktyka organizowanych przez nas imprez dla młodzieży pokazała żywe zainteresowanie uczestników turystyką i rekreacją w połączeniu z edukacją historyczną i krajoznawczą.

ZAPRASZAMY NA WYCIECZKI WYJAZDOWE W 2019 R.

Program wyjazdów będzie podany w styczniu.

BILETY DO PARKU ROZRYWKI ENERGYLANDIA

Już teraz można u nas zamówić tańsze bilety do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze – zobacz szczegóły.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

Przypominamy wszystkim członkom naszego Oddziału o konieczności opłacenia do końca marca br składek członkowskich za 2018 r. Składka normalna 55 zł, ulgowa 30 zł, ulgowa młodzieżowa 25 zł.